JZEM6465
september 2022

Raňajky s Kariérou I.

07.09.2022, MINT Pradiareň 1900

Čo môže byť lepšie ako zobudiť sa, ísť do práce, ktorá Ťa baví a po príchode do kancelárie HRQ v Pradiarni 1900 ísť rovno na Raňajky s Kariérou, ktoré organizuje v tomto roku prvýkrát a hneď aj na našej novej spoločnej adrese, „po novom“ v reštaurácii Mint? Čítajte do konca, aby ste sa dozvedeli to, čo sme sa tam dozvedeli my.

Zaujímaví ľudia, ktorí keď hovoria, niečo naozaj povedia. Tentokrát to boli Karol Kováč z Inštitútu stredu – istres.sk s témou Stres a vyhorenie v práci: Ako sa z toho nezblázniť?, taktiež lektorka a koučka Renáta Taligová – renatataligova.sk s témou Od šťastia k angažovanosti. Starali sa o nás moderátor Roman Kurnický. To všetko za účasti Petra Libušu za Kariéra.sk, ktorý uviedol spíkrov a na záver vyhodnotil a uzavrel chutné raňajky. Nasledovala diskusia a networking k práci, ktorá Ťa baví. Lebo Ťa baví, nie?

A ak Ťa tá Tvoja nebaví, potrebuješ zmenu alebo radu, neváhaj nás kontaktovať.

Tešíme sa na budúce raňajky!

Dozvedeli sme sa: o rôznych príčinách spôsobujúcich stres v práci a o tom aké zmeny v našom tele pri tomto stave nastávajú. Dokonca ako nám stres pomáha podať lepší výkon. Na druhej strane ak sa stresové situácie často opakujú, nevieme ich kontrolovať a nedokážeme ich zvládať, začnú sa prejavovať negatívne dôsledky stresu vedúce k nárastu chronických ochorení. Nezvládnutý stres je neefektívne mrhanie energie. Pri téme vyhorenia zamestnancov sme sa dozvedeli zaujímavé štatistiky, že až 60% opýtaných respondentov na Slovensku malo známky vyhorenia. Celosvetovo je to až 95% z prostredia HR. Vedeli ste že mozok ako aj iné svaly dokážeme pretrénovať? Pri vyhorení funguje len asi na ¼. Veľmi rozšírené novodobé ochorenie zo stresu je tetánia, ktorá spôsobuje paralýzu častí tela. Na záver sme si prešli ešte jednu štatistiku, ktorá hovorila o 33% aktívne nešťastných ľuďoch. Títo ľudia sú negatívne nastavení, čo ovplyvňuje všetko okolo nich. Nakoľko sme však spolutvorcami svojho šťastia predovšetkým my sami, znamená to, že ho vždy môžeme ovplyvniť svojimi rozhodnutiami.

Prezradil nám náš Head of Recruit F. Rešeta

Tím HRQ

Zdroj: https://ranajkyskarierou.sk/