JZEM3175
november 2022

Raňajky s Kariérou II.

24.11.2022, MINT Pradiareň 1900

Asi sa už nebudeme opakovať aké je super zobudiť sa, ísť do práce, ktorá Ťa baví a po príchode do kancelárie HRQ v Pradiarni 1900 ísť rovno na Raňajky s Kariérou, ktoré organizuje v tomto roku po druhýkrát v reštaurácii Mint? A my sme znova súčasťou. Pripomíname, čítajte do konca, aby ste sa dozvedeli to, čo sme sa tam dozvedeli my.

Ale keď sme to už všetko zopakovali, tak zopakujeme aj to, že tam boli zaujímaví ľudia, ktorí keď hovoria, niečo naozaj povedia. Tentokrát to boli Veronika Koišová (HR SOLUTIONS Senior Consultant inmetric), ktorá nám odprezentovala výsledky prieskumu Inmetric a pripravila si pre nás interaktívny kvíz, potom nasledovala panelová diskusia s ďalšími spíkermi – Zuzkou Zamborskou (CEO & Co-founder CEO & Co-founder BE-ID human) a Ankou Hudákovou (Business & HR Consultant, Mentoring & Coaching, Co founder and Coordinator Open HR Forum). Nesmeli chýbať moderátor Roman Kurnický a Peter Libuša za Kariéra.sk. K tomu networking k práci, ktorá Ťa baví. Lebo Ťa baví, nie?

A nezabudni, ak Ťa tá Tvoja nebaví, potrebuješ zmenu alebo radu, neváhaj nás kontaktovať.

Tešíme sa nabudúce!

Dozvedeli sme sa, že: diverzitu vo firmách vnímajú ľudia rozlične. Najviac nám však rezonovala veková a rodová rôznorodosť a rodová rovnosť. Podľa štatistík Európskej komisie, v roku 2060 stúpne počet obyvateľov krajín EÚ vo veku nad 65 rokov z momentálnych 17% na 30%. Niet preto divu, že pokles počtu obyvateľov v produktívnom veku bude jedným z najväčších problémov mnohých európskych krajín. Zamestnávatelia by teda mali už teraz začať myslieť na to, ako vytvoriť vhodné pracovné podmienky postupne starnúcej populácie a ako nastoliť efektívnu kolaboráciu viacerých generácií. Rodová rovnosť sa usiluje o rovnosť medzi mužmi a ženami v zmysle ich uplatnenia sa a rovnakých možností a príležitostí pre obe pohlavia. Aj keď fakty hovoria jasne, a podľa najnovších štatistík, ženy na líderských pozíciach dokážu priniesť firmám vyššie zisky ako muži. Rodová nerovnoprávnosť a stereotypy v rámci EÚ stále pretrvávajú.  Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v tejto súvislosti uvádza: „Rodová rovnosť je jednou z kľúčových zásad Európskej únie, no zatiaľ sa nestala skutočnosťou. Rovnosť medzi mužmi a ženami sa zatiaľ nepodarilo dosiahnuť, čo potvrdzuje aj fakt, že ženy zarábajú v priemere o 16 % menej ako muži a v najväčších podnikoch v EÚ zastávajú len 8 % vedúcich pozícií.

Prezradil nám náš Head of Recruit F. Rešeta

Tím HRQ

Zdroj: https://ranajkyskarierou.sk/