Zaži s nami nezabudnuteľné leto v USA! Prevedieme ťa celou administratívou potrebnou na získanie víz a práce v USA, zabezpečíme ti poistenie, letenky a dostaneš všetky potrebné informácie aby si mohol/-la prežiť leto plné nezabudnuteľných zážitkov! 

V SEKCII VOĽNÉ PRACOVNÉ POZÍCIE NÁJDEŠ STÁLE KOPEC AKTUÁLNYCH VOĽNÝCH PRACOVNÝCH MIEST


Registrácia pre sezónu 2017 je otvorená tak neváhaj a REGISTRUJ SA! Svoje CV alebo kontaktné údaje posielaj na wat@hrqgroup.com a my ťa budeme spätne kontaktovať.
V prípade akýchkoľvek otázok nás zastihneš na Pribinovej 25 (TOWER 115, 16. poschodie) alebo na tel. čísle +421 903 523 461 (Pon-Pia, 9:00-17:00)

UPDATE 15.1.2017: Voľné pracovné pozície plavčíka s možnosťou absolvovanie plavčíckeho kurzu priamo na mieste. Pre konkrétne oblasti pozri Voľné Pracovné Pozície
UPDATE 16.1.2017: Nové voľné pracovné pozície v Severnej Karolínii a Marylande!

Láka Ťa stráviť leto v USA, spoznať ľudí z rôznych kútov sveta a ešte si pritom slušne zarobiť? V tom prípade je pre tebe program Work and Travel ako stvorený! Ponúkame ti výber z rôznych pracovných pozícii, pomoc s administratívou, poistenie po celú dobu práce a nezapomenuteľnú spomienku! Hodinová mzda sa v USA pohybuje od 6 - 12 USD v závislosti na lokalite a pracovnej pozícii. Americkí zamestnávatelia sú povinní odvádzať z tvojej výplaty tak štátne, ako aj federálne dane. O tieto dane si môžeš po absolvovaní programu požiadať a spätne ich dostaneš vyplatené. Prácu v USA si môžeš zabezpečiť niekoľkými spôsobmi: buď si prácu zariadiš sám (zamestnávateľ musí byť schválený sponzorskou organizáciou v USA) alebo ti prácu zabezpečíme my (dostaneš na výber z niekoľko zamestnávateľov, s ktorými ti zariadime Skype pohovor). Pre viac info o typoch programu pozri sekciu "Cena Programu".
Pre účasť v programe Work and Travel je potrebné splniť niekoľko podmienok:

     Vek 18 - 28 rokov (počas pobytu v USA nesmieš dosiahnuť 29 rokov)
     Študent dennej formy štúdia na Vysokej Škole (absolvovaný aspoň 1 semester, program je vhodný aj pre študentov posledného ročníka)
     Anglický jazyk na komunikatívnej úrovni (výška úrovne záleží od náročnosti pracovnej pozície)
Môžeš si vybrať z dvoch variánt programu:

Full-placement: 940 USD (len do 31.1.2017 zľava 20 USD!)
Pri tomto type programu sa o všetko staráme my! Programový poplatok zahŕňa:
     Registráciu do programu u sponzora v USA
     Vybavenie pracovnej zmluvy so zamestnávateľom v USA
     Vybavenie formulára DS-2019 protrebného pre vystavenie víz
     Prípravu na pohovor na ambasáde
     Pred-odletová orientácia
     Sprostredkovanie letenky za výhodnú cenu cez nášho partnera
     Poistenie počas celej dĺžky pracovnej zmluvy
     24-hodinovú podporu na bezplatnej linke v USA

Lifeguard program: 880 USD (len do 31.1.2017 zľava 20 USD!)
Pri tomto type programu ti ponúkame všetko to čo pri Full-placement avšak s tým, že budeš pracovať ako plavčík/pool operator v niektorých z ponúkaných lokalít. Jednotlivé voľné pozície nájdeš v sekcii "Voľné Pracovné Pozície". Okrem programového poplatku musíš však ešte rátať s cenou certifikátov potrebných na výkon práce plavčíke. RedCross LifeGuard Traning a CPR certifikáty sú však platné dva roky. Všetky lokality kde by si ako plavčík pracoval/a ponúkajú vrátenie 50% (=100USD) z ceny tréningov. V Greensboro ti dokonca vrátia celých 200USD.

Ostatné náklady, s ktorými treba počítať:
     SEVIS poplatok 35 USD (platí sa americkej administratíve, radi tento poplatok zaplatíme za teba)
     Poplatok americkej ambasáde 160 USD (za pohovor kvôli vybaveniu víz)
     Spiatočná letenky (cca 500 USD, záleží na tom kedy si letenku objednáš)
     Hotovosť 900 USD (aby si vedel pokryť náklady na život pokiaľ nedostaneš prvú výplatu)
Voľné pracovné pozície pre Lifeguard program: 

UPDATE 16.1.2017: pozície v LOUISVILLE, KENTUCKY sú už obsadené!

V Greensboro ponúka spoločnosť  možnosť absolvovania RedCross LifeGuard a CRP certifikátov (platných 2 roky) zadarmo! V ostatných lokalitách ti po odpracovaní požadovaného počtu dní vrátia polovicu (=100USD) z ceny certifikátov. Pri vyberaní vhodného miesta ber ohľad na požadované dátumy začiatku a konca práce a na to, že koniec práce nemôže byť neskôr ako oficiálny začiatok výučby zimného semestra na tvojej univerzite.
V prípade záujmu o prácu plavčika potrebuješ video, ktoré dokazuje, že dokážeš plávať. Následne ti dohodneme skype pohovor so zamestnávateľom. Pri osobnom pohovore ti však všetko podrobne vysvetlíme.
Počet voľných miest je obmedzený! Voľné pozície pre full-placement program:

Cashier and Donut Maker
Zamestnávateľ: Dunkin Donuts
Lokalita: Corolla a Kill Devil Hills, North Carolina
Začiatok práce: 1.-10. Jún
Koniec práge: 15.-30. Septembra
Pohlavie: iba ženy
Úroveň anglického jazyka: pokročilý 
Ubytovanie: zabezpečené zamestnávateľom (125 USD/týždenne + 200 USD deposit).
Hodinová mzda: 8 USD
Počet garantovaných hodín týždenne: 32-36
Náplň práce: Príprava donutov, kávy a ostatných nápojov, práca s kasou, priama komunikácia so zákazníkom, príprava pracovného miesta
Extra: Práce v smenách (ranné, denné, nočné, víkendy)
Špecifiká lokality: Outer Banks je malá rezidenčná oblasť s viac ako 7 miliónmi turistami ročne, nachádza sa na východnom pobreží USA a je známa hlavne kvôli svojim krásnym plážam
Počet voľných miest: 4

Cashier a Kitchen help
Zamestnávateľ: McDonalds
Lokalita: Berlin, Maryland
Začiatok práce: do 3.júna
Koniec práge: 15.-30. Septembra
Pohlavie: obe
Úroveň anglického jazyka: pokročilý 
Ubytovanie: zabezpečené zamestnávateľom (1400 - 1700 USD USD/za celú sezónu + 150 USD deposit).
Hodinová mzda: 9 USD
Počet garantovaných hodín týždenne: 32-35
Náplň práce: Cashier: práca s kasou, prijímanie objednávok, príprava pracovného miesta, dopĺňanie zásob
Kitchen help: príprava jedál, pomocné práce v kuchyni, dopĺňanie zásob jedla, príprava pracovného miesta
Špecifiká lokality: rezidenčná oblasť s krásnou prírodou, farmami zmiešaná mestským obchodmi - vhodné najmä pre študentov, ktorí vyhľadávajú pokojné mieste kde strávia leto
Počet voľných miest: 2

V spolupráci s našim partnerom (cestovnou agentúrou Interfly) Ti zabezpečíme spiatočnú letenku do USA za výhodnú cenu. Odbremeníme Ťa od zbytočných vybavovačiek a po zadaní programových dátumov Ti pošleme niekoľko vhodných letov a ty si vyberieš, ktorý je pre teba ten pravý. 
V cene programu je zahrnuté aj zdravotné a cestovné poistenie počas dĺžky programu uvedeného na DS-2019 formulári (až do 4 mesiacov). Toto poistenie kryje zdravotné náklady pri nehode, úraze alebo chorobách do výšky až 100 000 USD. V prípade pobytu dlhšieho ako 4 mesiace, je možné zakúpiť si poistenie cez americkéo sponzora za 1.5 USD/deň. Pri kúpe letenky je takisto možné zakúpiť si storno poistenie v hodnote cca 20 USD (záleží od letových dátumov, dĺžky pobytu atď).